portalonlinebialystok.pl

Drużyna narodowa Polski w siatkówkę wywalczyła III lokatę w turnieju National League, po tym jak ograła narodową drużynę Włoch!

Drużyna narodowa Polski w siatkówkę wywalczyła III lokatę w turnieju National League, po tym jak ograła narodową drużynę Włoch!

26.07.2022, 08:47

W naszym kraju kibice siatkówki są przyzwyczajeni od dawna do świętowania medali. Polska reprezentacja podczas kolejnych turniejów pokazuje bardzo wysoki poziom, czego wynikiem są wygrywane medale. Trzeba tutaj mieć na uwadze fakt, że polscy reprezentanci jako jedyni w historii tej dyscypliny sportowej, zdołali obronić tytuł mistrzów świata. Jest to ogromne osiągnięcie, które jest godne podziwu i nie da się temu zaprzeczyć. Na początku XXI wieku, kiedy to w 2006 roku wystąpiliśmy w finale na mistrzostwach świata budowała się siła siatkówki w Polsce. Wówczas genialny turniej zagrał Mariusz Wlazły, którego zatrzymali dopiero siatkarze z Brazylii. Mimo przegranej w wielkim finale z brazylijską kadrą narodową wynikiem zero do trzech siatkarscy eksperci posyłali dużo komplementów w kierunku drużyny Polski. Na pewno nikt nie był w stanie przewidzieć, jakie sukcesy będzie odnosić ta generacja w przyszłości.

Przytomnie dobierani trenerzy byli z całą pewnością fundamentem dla zwycięstw kadry Polski. Na genialną formę na boisku zazwyczaj wpływało to, że polscy reprezentanci świetnie rozumieli się ze szkoleniowcami. W przypadku polskiej narodowej drużyny oraz szkoleniowca Grbicia, który przejął zespół po Vitalu Heynenie wygląda to tak samo. Pochodzący z Serbii były zawodnik z początku nie wzbudzał wiary pośród dziennikarzy sportowych z Polski, jednakże z upływem czasu wypracował sobie bardzo dobrą markę. We wrześniu drużyna polska bronić będzie pucharu już niedługo. Zanim jednak to nastąpi, polscy siatkarze wystąpili w National League. Jest to dość świeży format turnieju w piłce siatkowej, który fani przyjęli ze sporym entuzjazmem. Dużo sympatyków siatkówki oczekiwało, iż reprezentacja Polski będzie w stanie triumfować w National League. w zmaganiach grupowych wyglądali perfekcyjnie, a w ćwierćfinale zwyciężyli z irańską reprezentacją. W meczu o finał siatkarze reprezentacji Polski nie dali rady z drużyną Stanów Zjednoczonych i musieli zadowolić się meczem o III miejsce. Włoska reprezentacja narodowa była oponentem polskiego zespołu narodowego. Ten pojedynek w ostatecznym rozrachunku zakończył się wynikiem 0:3 i kadra Polski mogła cieszyć się z brązowego krążka w Lidze Narodów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij