portalonlinebialystok.pl

W przyszłym sezonie w Pucharze Europy występować będzie Eintracht Frankfurt!

20.05.2022, 12:27

Warto mieć świadomość faktu, iż w trakcie sezonu 2021/2022 zmagania Europa League były niezwykle intrygujące. Niezwykle trudno było określić faworyta do finalnej wygranej, a wielbiciele piłki nożnej zyskali możliwość oglądać bardzo dużo interesujących spotkań. Dużym zaskoczeniem z pewnością był fakt, że w fazie pucharowej zmagań Europa League rywalizowała Barcelona, która odpadła z Ligi Mistrzów. Zawodnicy Barcy początek sezonu mieli słaby, lecz na wiosnę wyglądali zdecydowanie lepiej. Sporo ekspertów twierdziło, iż to właśnie Duma Katalonii jest głównym faworytem do triumfu w tych rozgrywkach. To wszystko uległo zmianie w sytuacji, gdy do Hiszpanii przyjechał niemiecki Eintracht. Piłkarze Dumy Katalonii byli naprawdę zaskoczeni i przegrali z niemieckim zespołem 2:3. I od tego czasu rozpoczęła się doskonała forma graczy Eintrachtu z Frankfurtu.

Ekipa z Frankfurtu zdołała wywalczyć awans do finałowego meczu rozgrywek w Ligi Europejskiej, gdzie ich rywalem był zespół Rangersów. W trakcie tej edycji Ligi Europy szkocka ekipa także spisywała się doskonale i z pewnością był to odpowiedni oponent dla klubu z Niemiec. Mnóstwo sympatyków piłkarskich przybyło na wielki finał Ligi Europy, który miał miejsce w Sewilli. Na stadionie właśnie na skutek tego otrzymaliśmy szansę, by podziwiać prawdziwe święto futbolu. To starcie było niesamowicie wyrównane i należy mieć świadomość tego faktu. Jednak gracze Rangers FC o wiele lepiej je rozpoczęli i dali radę objąć prowadzenie jeden do zera. Jednak gracze niemieckiej drużyny nie zamierzali rezygnować i parę minut później odpowiedzieli bramką wyrównującą. Do ostatnich minut finałowego spotkania nie nie podziwialiśmy już bramek, i na skutek tego sędzia ogłosił dodatkowy czas gry. O zwycięzcy Ligi Europy miały zadecydować jedenastki, gdyż w trakcie dogrywki także nie padł decydujący gol. W konkursie rzutów karnych lepszym zespołem okazał się niemiecki Eintracht, który zwyciężył rezultatem trzy do dwóch. Była to na pewno idealna okoliczność dla sporego grona wielbicieli niemieckiej drużyny.