portalonlinebialystok.pl

Daniel Ricciardo odniósł zwycięstwo na włoskiej ziemi, a Norris wywalczył lokatę numer dwa! Fenomenalny rezultat oraz kraksa faworytów do tytułu w wyścigu GP Włoch!

Daniel Ricciardo odniósł zwycięstwo na włoskiej ziemi, a Norris wywalczył lokatę numer dwa! Fenomenalny rezultat oraz kraksa faworytów do tytułu w wyścigu GP Włoch!

12.09.2021, 15:21

Rozsądnie zrozumieć to, że w tym momencie trwający sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę urzekający. Rywalizacja o pierwsze miejsce biorąc pod uwagę ubiegłe lata była opanowana przez kierowców Mercedesa AMG, a dokładnie Hamiltona Lewisa. W zeszłorocznym sezonie brytyjski kierowca zdobył siódmy tytuł mistrza F1, co dało mu szansę się zrównać w sumie tytułów z legendarnym Schumacherem Michaelem. W trwającym teraz sezonie brytyjski zawodnik nie ma już jednak aż tak łatwo w batalii o kolejny mistrzowski tytuł F1. Spowodowane to jest zjawieniem się w stawce Verstappena, który również marzy o tym, by wygrać tytuł mistrzowski Formuły jeden. Już od początku sezonu rywalizacja między tymi zawodnikami jest bardzo mocno zaciekła i naprawdę ciężko wskazać kto z tej dwójki pod koniec sezonu będzie triumfować. Wyścig włoski, a więc GP Monzy był następnym etapem batalii tych 2 kierowców. Dla szerokiego grona zawodników to bardzo dobry tor, a w trakcie tego weekendu na torze pojawił się Kubica Robert zastępujący Raikkonena Kimiego, który miał problemy ze zdrowiem.

Eliminacyjne sesje do wyścigu o Grand Prix Monzy zapewniły sympatykom siedzącym na widowni ogrom pasjonujących doznań. Emocjonującą walkę, z której najkorzystniej wyszli Daniel Ricciardo oraz Verstappen zagwarantował telewidzom zakręt numer jeden wyścigu niedzielnego. Dla zakończenia wyścigu niedzielnego bardzo istotne były wizyty zawodników w serwisowej alei. Właśnie po wymianie opon doszło do zaskakującej kraksy. W bardzo ciasnym miejscu spotkali się mistrz F1 a także Max Verstappen i w momencie, gdy wydawało się, iż to koniec walki, kierowcy uderzyli się kołami, a bolid Maxa Vestappena wylądował na samochodzie prowadzonym przez Lewisa Hamiltona. Dla widzów zasiadających na widowni była to z pewnością zaskakująca chwila, jednak żadnemu z kierowców nie zagrażało niebezpieczeństwo. Kierowcy McLarena, którzy niedzielny wyścig skończyli na dwóch pierwszych miejscach zyskali na efektach tego incydentu. Ricciardo Daniel wygrał rywalizację o Grand Prix Monzy, a na lokacie numer 2 znalazł się Norris Lando. Dla stajni McLarena to bez najmniejszych wątpliwości genialne dokonanie i ten rezultat mocno pomoże im w rywalizacji o trzecie miejsce w tabeli konstruktorów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij