portalonlinebialystok.pl

Niebywały wynik w I. kolejce turnieju Ligi Europy! Legia Warszawa przejęła pierwszą lokatę w swojej grupie po tym jak zwyciężyła Spartak Moskwa!

Niebywały wynik w I. kolejce turnieju Ligi Europy! Legia Warszawa przejęła pierwszą lokatę w swojej grupie po tym jak zwyciężyła Spartak Moskwa!

16.09.2021, 13:01

Warto sobie uświadomić, iż drużyny piłkarskie z naszego kraju nieczęsto gwarantują swoim sympatykom radosne odczucia w zmaganiach europejskich. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, że z reguły zespoły z Ekstraklasy w mgnieniu oka ponoszą klęski w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swój udział w europejskich zmaganiach. Sympatycy futbolu z naszego kraju w obecnym sezonie mogli być jednak delikatnie mocniej ucieszeni z formy piłkarskich klubów. Finalnie do grupowej fazy zmagań europejskich dotarła tylko Warszawska Legia, jednakże reszta zespołów podczas kwalifikacji radziła sobie całkiem solidnie. Jednakże teraz chcielibyśmy się skupić na dyspozycji Legii z Warszawy, która w środowy wieczór zainaugurowała batalię w fazie grupowej Europa League. W starciu numer jeden fazy grupowej rywalem był Spartak z Moskwy, a więc naprawdę solidny zespół wywodzący się z Rosji.

Przed tym starciem mnóstwo sportowych redakcji jednogłośnie uważało, że Legii niesamowicie ciężko będzie starać się o jakiekolwiek punkty. Spartak Moskwa teoretycznie wydawał się oponentem o wiele trudniejszym i mistrz Ekstraklasy musiał się bardzo postarać, by zdobyć przynajmniej remis podczas tego pojedynku. Jednak sytuacja w trakcie meczu prezentowała się trochę inaczej, co z całą pewnością jest bardzo dobrą nowiną dla sympatyków futbolowych z Polski. Już od pierwszych minut tego meczu zawodnicy szkoleni przez Czesława Michniewicza zgotowali drużynie gospodarzy i parę razy byli bardzo blisko ustrzelenia gola. Gracze moskiewskiego Spartaka bez żadnych wątpliwości byli naprawdę zaskoczeni tym, w jakim stylu ten pojedynek rozgrywają piłkarze mistrza polskiej ligi. Gra Legii z Warszawy była naprawdę przemyślana i można było w niej dostrzec koncepcję na to spotkanie. W sytuacji, kiedy na zegarze wybiła dziewięćdziesiąta minuta pojedynku wydawać się mogło, że starcie zakończy się rezultatem remisowym. W doliczonym przez arbitra czasie jednak zawodnicy mistrza polskiej ligi wyprowadzili perfekcyjną kontrę, która skończyła się trafieniem dla zespołu przyjezdnych zdobytym przez Lirima Kastratiego. Jeszcze w końcówce spotkania zawodnicy Spartaka z Moskwy starali się jeszcze zdobyć trafienie wyrównujące, lecz brakło im kilku minut i to piłkarze mistrza Polski mieli możliwość świętować zwycięstwo.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij