portalonlinebialystok.pl

Niesamowite starcie mistrza angielskich rozgrywek i porażka w hicie kolejki! Tottenham zwyciężył mistrza Anglii po trafieniu w końcówce!

Niesamowite starcie mistrza angielskich rozgrywek i porażka w hicie kolejki! Tottenham zwyciężył mistrza Anglii po trafieniu w końcówce!

19.02.2022, 16:09

Liga angielska jest aktualnie najwybitniejszą piłkarską ligą na całym świecie i bardzo dużo futobolowych kibiców na świecie tak twierdzi. Swoją renomę Premier League pielęgnowała latami, a doskonałym tego przykładem są słupki sprzedaży, które te zmagania osiągają co tydzień. Kluby piłkarskie z angielskiej Premier League niemal co roku świetnie rywalizują w rozgrywkach europejskich i trzeba mieć to na uwadze. To, że w tej chwili panującym triumfatorem rozgrywek Champions League jest Chelsea FC, czyli zespół z Premier League jest tego dobitnym dowodem. Manchester City też ma chrapkę na triumf w tych ekskluzywnych rozgrywkach pucharowych i nie podlega to wątpliwości. Rok wcześniej gracze Manchesteru City zakwalifikowali się do finału Champions League, ale tam byli zmuszeni zaakceptować skuteczność zespołu prowadzonego przez Tuchela Thomasa. Dla trenera City Guardioli Pepa, który w aktualnie trwającym sezonie wzniesie się na wyżyny, by sięgnąć po wymarzone europejskie trofeum był to bez żadnych wątpliwości duży policzek.

Mistrz Anglii jest na idealnej drodze, by ułatwić sobie drogę po puchar Ligi Mistrzów i dobrze mieć to na uwadze. Udało im się wypracować solidną przewagę nad pozostałymi zespołami w ligowych rozgrywkach, co da im możliwość zdecydowanie bardziej skoncentrować się na Lidze Mistrzów. Gracze mistrza ligi angielskiej w sobotnie popołudnie rywalizowali Tottenhamem Londyn i bez cienia wątpliwości nie oczekiwali tak ciężkiego pojedynku. Ekipa londyńskiego Tottenhamu od samego początku dynamicznie ruszyła do ataku, czego wynikiem był gol już w czwartej minucie meczu. Piłkarze mistrza Premier League byli zmuszeni ruszyć do gonienia wyniku. Na pewno wielbiciele piłkarscy z Manchesteru ucieszyli się, w sytuacji, kiedy futbolówkę do siatki w 36. minucie umieścił Guendogan Ikay doprowadzając takim sposobem do rezultatu remisowego. W drugiej połowie tego meczu do głosu znowu doszli zawodnicy Tottenhamu Londyn, którzy za sprawą Harryego Kane'a objęli prowadzenie. Zdawało się, że pojedynek zakończy się zwycięstwem londyńskiego Tottenhamu, jednak w 92 minucie z karnego doprowadził do remisu Riyad Mahrez. W ostatnich sekundach sędzia spotkania zarządził karnego dla Tottenhamu Hotspur. Jedenastkę na trafienie przemienił Kane Harry, który takim sposobem zagwarantował wygraną dla swojego klubu.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij